Zintegrowane Systemy Grzewcze
 
Szanowni Klienci,
 

PUH Termika zdobyła klientów przez oferowanie „Zintegrowanych Systemów Grzewczych” w domach mieszkalnych, obiektach usługowych i zakładach przemysłowych.

Zintegrowane Systemy Grzewcze to kilka połączonych z sobą źródeł ciepła mających zapewnić wysoki komfort centralnego ogrzewania i podgrzewania cwu przy minimalnych kosztach wytwarzania energii.

Konfiguracja systemów grzewczych może być różna w zależności od konkretnej sytuacji i oczekiwań użytkownika.

Kocioł na paliwa stałe i kominek z płaszczem wodnym

Najtaniej energię cieplną można uzyskać przez zastosowanie kotła na paliwa stałe lub kominka. Kominek z płaszczem wodnym można wykorzystać zarówno do ogrzewania wody w grzejnikach oraz w instalacji grzewczej podłogowej. Taki kominek z płaszczem wodnym podgrzewa również wodę użytkową cwu.

Kolektory słoneczne – solary

Tanim sposobem wytwarzania energii cieplnej jest zastosowanie kolektorów słonecznych (systemy solarne). Kolektory słoneczne współpracują w systemie z kotłem na paliwa stałe lub z kominkiem z płaszczem wodnym. Jest to tani sposób ogrzewania i dlatego całe ciepło uzyskane z kominka i z kotła jest magazynowane w zasobniku – buforze ciepła i stąd rozprowadzane do grzejników, ogrzewania podłogowego oraz do podgrzewacza cwu.

Kotły gazowe i olejowe

Niedobory ciepła uzyskanego z kolektorów słonecznych i z kominka lub z kotła na paliwa stałe są uzupełniane z kotła gazowego. Włączenie kotła gazowego następuje automatycznie. Jeżeli ciepło pojawia się w kotle na paliwa stałe lub w kominku czy w kolektorze słonecznym to nastąpi automatyczne odłączenie kotła gazowego. Aktualnie nowoczesne kotły gazowe są to kotły kondensacyjne. Kotły kondensacyjne mają podwyższoną sprawność, a więc obniżone zużycie gazu. Niskie zużycie gazu obniża koszty i podwyższa komfort ogrzewania. Kotły kondensacyjne zdobywają coraz więcej klientów.

Nowej generacji kotły olejowe mają wysoką sprawność i niskie zużycie oleju. Szczególnie oszczędne są olejowe kotły kondensacyjne. Kotły olejowe niskotemperaturowe są tańsze od kondensacyjnych ale kotły olejowe kondensacyjne mają niskie zużycie oleju. Kotły olejowe współpracują w ramach systemu grzewczego podobnie jak kotły na paliwa stałe, kominki, solary czy też kotły gazowe.

Pompy ciepła

Szczególnie popularne są teraz powietrzne pompy ciepła. Powietrzne pompy ciepła są wykorzystywane do podgrzewania wody użytkowej cwu. Coraz powszechniej wykorzystuje się też powietrzne pompy ciepła do ogrzewania budynków i podgrzewania wody użytkowej cwu. Powietrzna pompa ciepła jest również stosowana jako podstawowe źródło ciepła w zintegrowanych systemach grzewczych. Uruchomienie powietrznej pompy ciepła następuje w okresie niedoboru ciepła z kominka lub z kolektorów słonecznych.

 

Aby otrzymać interesującą ofertę techniczno - handlową na temat - kotły gazowe, kotły olejowe, kotły na paliwa stałe, kominki, pompy ciepła, kolektory słoneczne, grzejniki, ogrzewanie podłogowe, instalacje gazowe - napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego